V tomto článku sa dnes pustíme do oblasti funkčných modulov, možnosti ich vytvárania a používania a na úvod tejto témy by som uverejnil (k téme pribudnú samozrejme aj ďalšie samostatné články vrátane pripravovaného seriálu) niekoľko vstupných informácií.
Čo to vlastne je ten funkčný modul?
Funkčný modul ako súčasť vytvorenej funkčnej skupiny v systéme, je v podstate štandardný podprogram, ktorý je vytvorený na presne „obmedzené“ resp. projektom alebo zadaním špecifikované úlohy. Súčasne tieto moduly majú definované aj svoje rozhranie s parametrami pre vstup (import) a tiež výstup (export) dát a to z toho dôvodu, aby bolo možné zachytávať prípadne generované chyby.
Programátor môže pri vývoji svojich programov používať v rámci zdrojového kódu už vytvorené funkčné moduly (tie sú vo veľkom množstve dodané spolu so systémom SAP), alebo si vytvoriť aj vlastné funkcie, ktoré si prispôsobí presne pre projekt, na ktorom pracuje a tým tak rozšíriť možnosti svojho programu o rôzne funkcionality.
Systém obsahuje pre jednotlivé funkčné moduly v nejakom rozsahu vytvorenú dokumentáciu, ktorá popisuje ich pripravenú funkcionalitu (napríklad čo sa zadáva na vstupe alebo naopak získava na výstupe, resp. definovanie nejakej reakcie na prípadné chyby) modulu.
A ktorá transakcia je spojená s funkčným modulom?
Transakcia SE37 (Function Builder) je editor pre vytvorenie, zobrazenie, spustenie, alebo editovanie funkčných modulov.
Ako vytvoriť funkčný modul si ukážeme v niektorom z ďalších článkov k tejto téme.
Zaujal Vás článok?
Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.